Архів за день: 28.05.2020

big-mac-index

Що спільного: Біг Мак, борщ та латте?

Для порівнювання купівельної сили світових валют було застосовано «Індекс Бік Маку», який був винайдений британським журналом «The Economist» в 1986 році, він заснований на теорії паритету купівельної спроможності. Саме Біг Мак з мережі фаст-фудів McDonalds послужив гарною основою, так як був одним з небагатьох продуктів, ідентичних по всьому світу.

Також в світі широко відомі «Індекс Латте» та «Індекс українського борщу”

За допомогою Індексу Борщу пересічні українці можуть здійснити економічну оцінку наслідків підвищення цін на основні продукти харчування.

За даними проведених досліджень можна акцентувати на те, що поки ми знаходилися на карантині з приводу Covid19, ціни поступово зростали – середнє зростання склало 25 % ((

Наслідки для економік ВСІХ країн, що призвела пандемія коронавірусу, на даному етапі можна лише спрогнозувати приблизно. Тому дуже важливо, щоб проблемою падіння економіки та її оживлення займалися Фахівці!

ЗАПРОШУЄМО ВАС на навчання за освітніми програмами:
«Цифрова економіка» та «Економіка підприємства»
спеціальність 051 «Економіка»
факультету Економіки, бізнесу і контролю
Одеської національної академії харчових технологій

Сайт факультету: febik.ontu.edu.ua/ua/
Сайт кафедри: kaf.ep.ontu.edu.ua

Тези

Чи приносить користь міжнародна торгівля та буде ефективним Ваш бізнес?

Давид Рікардо у „Принципах політичної економії та оподаткування” (1817) довів, що міжнародна торгівля є взаємовигідною навіть тоді, коли одна країна може виробляти всі товари більш ефективно, з меншими витратами, ніж інша. Висновки Д. Рікардо ґрунтувалися на визначенні порівняльної (відносної) переваги.

Порівняльна перевага – це здатність країни виробляти той чи інший товар з відносно меншими витратами ресурсів, ніж будь-яка інша країна закордону. У міжнародному обміні країни повинні спеціалізуватись на виробництві й експорті товарів щодо яких вони мають порівняльну перевагу, й імпортувати товари, у виробництві яких такі переваги відсутні.

Запрошуємо на навчання за спеціальністю 051 «Економіка» до Одеської національної академії харчових технологій!

Ми навчимо Вас розуміти економічні закони, досліджувати їх вплив на сучасний стан економіки та управляти нею, практично застосовувати їх в своєму бізнесі та розвивати його!

Сайт факультету: febik.ontu.edu.ua/ua/
Сайт кафедри: kaf.ep.ontu.edu.ua